In opdracht van de gemeente Gooise Meren hebben wij, samen met Vydraulics en ons zusterbedrijf Griekspoor Thermal Coatings, een nieuwe hydraulische cilinder geleverd voor de Spieringbrug bij Muiden aan de Mariahoeveweg.
De cilinder is volledig opnieuw ontworpen, met als doel een optimale levensduur te realiseren. Tegelijkertijd is deze zodanig gebouwd dat hij één-op-één uitwisselbaar is met een van de bestaande cilinders op de brug. Hierdoor kan de nieuwe cilinder direct als noodreserve worden ingezet. De reservecilinder is opgeslagen in de brugkelder, zodat deze bij storingen of onderhoud snel vervangen kan worden.
Griekspoor Thermal Coatings, gespecialiseerd in het aanbrengen en nabewerking van coatings voor de hydraulische industrie, heeft de cilinderstang behandeld met TOPCOAT 107+. Dit is een speciale coating die bestand is tegen extreme omstandigheden en tegen eventuele aanslag van zand. In deze situatie, waarbij de cilinderstang in uitgeschoven ruststand verkeert, kan landbouwverkeer namelijk potentiële schade veroorzaken. De coating combineert harde carbiden met flexibele superlegeringen, wat zorgt voor een hoge corrosiebestendigheid en uitstekende slijtvastheid. Vydraulics is verantwoordelijk voor het bouwen de cilinder en helpt met in bedrijf stellen.
De Spieringbrug is een niet-gebalanceerde klapbrug en wordt aangedreven door twee schuin geplaatste cilinders boven het rijdek, achter het draaipunt. In gesloten ruststand zijn de cilinders volledig uitgeschoven, hierom vraagt de bescherming van de cilinderstangen de nodige aandacht. De nieuwe cilinder en coating zorgen voor een betrouwbare bediening van de brug en verlengen de levensduur van de hydraulische onderdelen.